Warning: Creating default object from empty value in /home/hddireki/public_html/webx_sistem/webx_kodhane/class_WebX/ics_class.php on line 0

Warning: Creating default object from empty value in /home/hddireki/public_html/webx_sistem/webx_kodhane/class_WebX/ics_class.php on line 0

Warning: Creating default object from empty value in /home/hddireki/public_html/webx_sistem/webx_kodhane/class_WebX/ics_class.php on line 0

ikonArama Yap

Filmin Süresi: 94 dk
İsim:(*) E-posta:(*) Mesajınız :(*)

Okuyamıyorum, kodu değiştir.

Güvenlik:(*)
iptal et
Embed Kodu: URL Kodu:
 • Buz Devri - Kıtalar Ayrılıyor Filmin Dili : Türkçe Dublaj Eklenme Tarihi: 09 Ağustos 2012 Perşembe (2 yıl önce) İzlenme: 1 / 2.181 Filmi Paylaş Payla�Ÿ

  Filmin Özeti: Ice Age: Continental Drift (ayrıca Ice Age 4 olarak bilinen: Continental Drift veya basitçe Buz Devri 4 gibi) Bir 2012 Amerikalı olan 3-D Steve Martino ve Jason Fuchs ve Michael tarafından yazılmış Mike Thurmeier, yönettiği bilgisayar animasyonu macera / komedi filmi Berg, Ray Romano, John Leguizamo, Denis Leary, Queen Latifah, Seann William Scott, Josh Peck, Keke Palmer, Chris Wedge, Peter Dinklage, Jennifer Lopez, Wanda Sykes, Drake ve Nicki Minaj seslerini de başrolde.

  Bu Blue Sky Studios tarafından üretilen ve 20th Century Fox tarafından dağıtılmaktadır Ice Age serisi, ve Carlos Saldanha yönettiği edilmeyecek ilk netice ile dördüncü taksit. [3] Dijital 3D kullanan ikinci Buz Devri taksit oldu . Bu 13 Temmuz 2012 tarihinde ABD'de piyasaya çıktı, üç ile altı yıl selefine Dinozorların Meltdown ve Dawn, ve orijinal Buz Devri yayımlanmasından sonra on yıl sonra. Bu 2.39:1 boy oranı çekilecek ilk Ice Age filmi oldu.

  Eleştirmenlerden genellikle karışık eleştiriler almasına rağmen, film, şu anda tarihinin 9. en çok gişe yapan animasyon filmi ve 731.000.000 $, dünya çapında bir brüt ile 2012 yılının üçüncü en yüksek hasılat yapan film, gişe hit oldu.
  Içindekiler

      
  1 Arsa
      
  2 Oyuncular
      
  3. Üretim
      
  4 Yayın
          
  4.1 Pazarlama
      
  5 Resepsiyonu
          
  5.1 Kritik yanıt
          
  5.2 Box office
      
  6 Soundtrack
      
  7 Video oyunları
      
  8 Olası devamı
      
  9 Referanslar
      
  10 Dış bağlantılar

  Arsa
  Bu makalenin arsa özet çok uzun veya aşırı detaylı olabilir. Gereksiz ayrıntılardan kaldırmayı ve daha kısa yaparak bunu geliştirmeye yardımcı olun. (Ağustos 2012)

  Meşe palamudu için Scrat en avı bugün bildiğimiz kıtalar içine Pangaea kara kütlesinin Break-up tetikler. Bu arada, Manny ve Ethan aptalca bir aşkla bağlı olan ergenlik çağındaki kızı Peaches ile eşi Ellie anlaşma. Peaches 'en iyi arkadaşı, Louis adlı bir molehog, onu çok hoşlanıyor gibi görünüyor. Sid ailesi (ilk filmde onu terk etmiş olan), onu arıyordum var görünüyor, ancak onlar sadece Sid ailesi onu seviyor olup olmadığı merak bırakarak, onunla Sid, can sıkıcı Büyükanne bırakmak istiyorum ortaya. Manny o değil onu söyledim sonra Ethan ile asılı Peaches yakalar, Manny arkadaşları önünde Peaches utandırmak, o ve Peaches iddia ve dışarı bir düşüş var. Kısa süre sonra, kıtanın dağılmasından ailesinden Manny ayırır. Manny Sid ve Diego ile yüzen buz "gemi" üzerine takılıyor. Büyük bir hareketli kara sürücüler Ellie, Şeftali, Crash ve Eddie, Louis, Ethan ve Manny gitmek ve onlar ayrılmış ediliyordu olarak beklemek onlara olan bir kara köprüsü yönelik diğer bir hayvan sürüsü.

  Manny ve arkadaşları daha uzak kıta onları tahrik dalgalı denizde fırtına, hayatta. Ayrıca aynı yüzen buz vardiyada ağaç gövdesi içinde, fırtına tarafından rahatsız uyuyordum Granny bulabilirsiniz.

  Bu arada, ayrıca denizde kaybolmuş, Scrat, bir ada karşısına çıkıyor ve bir kılıç dişli sincap bir iskelet bulur. Iskelet gizemli bir palamut dolu ada neden okyanus dibinde bir meşe palamudu şeklindeki harita doğru çekiyor. Scrat harita izleyin ve adanın bulmak karar. Onun yolculuğuna başlar gibi, o büyük bir gemi şeklinde bir buzdağının üzerinde hayvan korsanlar bir çete tarafından yakalanır.

  Manny ve arkadaşları da onun ilk arkadaşı, Şira adlı bir dişi kılıç dişli kedi ile birlikte Kaptan Gutt adlı bir Gigantopithecus liderliğindeki aynı korsanlar tarafından yakalanır. Gutt ve shanghai Manny ve arkadaşları için korsan çete girişimi, ailesi ve eski hayatını unutmak ve korsanlar katılmak için onu söylüyorum, ama reddeder. Gutt sonra da tehditler ve sürünün kovulmak yapmak için girişimleri ile üzerinden gitmeye karar veriyorum, ama onlar (yolculuğuna devam ediyor Scrat, ile birlikte) korsan gemisi yok etme sürecinde, kaçmayı başarırlar. Onlar korsanlar tarafından geride bırakılmış olan Shira, kurtar.

  Sürü bir adaya ulaşır ve hyraxes bir grup yanı sıra hyraxes aynı adada başka bir yerde yeni bir buz gemi inşa etmeye zorlamak korsanlar, karşılaşır. Sürü planı gemi çalmak ve ev almak için kullanabilirsiniz. Sürünün kendi planının hazırlanması gibi ertesi sabah, Şira kaçar ve korsanlar biraraya gelmiş, ancak boğdu ve Gutt onlara saldırdı olmadığını anlar sonra yerine geri karşıladı olma Gutt tarafından öldürülmek tehdit alır. Sürü, hyraxes ile birlikte, yeni bir buz gemi sollamak ve Şira bazı yardımıyla yelken. Gutt, öfke, hızla yakındaki bir buz duvarı bir buz burg kopar ve narwhals tarafından tahrikli yeni bir gemi, dönüşür, ve intikam almaya kararlı sürüsü kovalar.

  Bu arada, orada eve dönerken, yol boyunca, onlar sirenler karşılaştıkları Manny, Sid ve Diego Büyükanne, sevdiklerini ve denizcilere tuzak girişimi şeklini alan sivri dişli yaratıklar olarak tasvir. Neyse ki, Manny gerçekleştiriyor ve uzak sirenler gelen geminin dümenine başarıyor. Daha sonra, Scrat onu cezbetmek girişimi için üçüncü filmi, Scratte, onun eski kız arkadaşı şekli kullanan bir siren ile tanışır. Scrat Ancak siren Scrat yutturmaca almak ve sarılmak için neden bir meşe palamudu şeklini alır, onu yok sayar. Siren değişiklikleri geri ve saldırılara Scrat, ama kurtulmak için yapabiliyor.

  Ellie, Şeftali, Louis, Crash, Eddie ve hayvan sürüsü kara köprüsü ulaşmak, ama yok edilmesi bulabilirsiniz. Bu arada, Manny, Sid, Diego ve Granny nihayet eve ulaşmak, ama çok endişelerine rağmen, Gutt ve korsanlar bu onları dövüldü ve Ellie, Şeftali ve hayvan sürüsü esir olduğunu bulmak. Manny ailesi bırakmadan karşılığında Gutt için kendini açmak için çalışır, fakat Gutt pazarlığın yanına tutmaz ve ailesini öldürmek için hazırlar. Louis su ile püskürterek korsanlar yenerek Peaches Manny ve Diego distracts Gutt kaydeder ve Sid ve Granny Büyükanne Kullanıcı varsayılan "hayali" pet Değerli, dev bir ispermeçet balinası tarafından kaydedildiği sırasında bir savaş, başlangıç, onları kurtarmaya geldiğinde Sid Onu deliklerde engeller. Peaches Gutt onu yarı ölü numarası becerilerini kullanarak Ellie kaydeder. Ama Manny ve ailesi korsan gemisi, Gutt saldırılar, bir buz sal üzerinde bir final mücadelesinde onları çekici ayrılmak üzereyken. Manny havaya Gutt artırma buz sal kenarına atlayarak onu yenmek için yönetir ve uzak Gutt smack için bir günlük kullanır. Ancak, o buz sal düşer, ama Sid, Granny ve Değerli tarafından kaydedilir. Bu arada, Gutt o kadar onun türlerin dişi bir şekil alarak, bir siren tarafından kandırılıyor ve yemesinden sona erdiğinde öldürülmüş gibi görünüyor. Okyanus yelken sonra, sürü ve tüm hayvanların kendilerine yeni bir ev olarak kabul başka bir kıta (burada hyraxes da gitti) bulabilirsiniz. Manny ve Peaches Manny sonunda Sid vida-up olmadığını itiraf ediyor ama bir kahraman, Sid ona bir çift köpekbalığı çenesi vererek dişsiz olarak Büyükanne problemini giderir, uzlaştırmak. Shira sürü katılır ve Diego'nun arkadaşı olmak, ve Louis nihayet onun cesareti nedeniyle Ethan'ın çete ile dışarı sarkar zaman Peaches birlikte olmak için izin verilir.

  Diğer kılıç dişli sincap ve fındık dolu yüzen bir şehir; Scrat yolculuğuna tamamladı ve harita, Scratlantis (Atlantis bir Scrat versiyonu) adanın ulaşır ile filmi biter. Ancak, onun fındık takıntısı nedeniyle Scrat, bir çılgınlık içinde birçok fındık kapmak ve sonunda bir delik engelleme dev bir kapmak için çalışır. O şehrin Kuzey Amerika'da bir çöl ortasında Scrat bırakarak, okyanusun dibine çöker neden kılıç dişli sincap liderinin uyarılarına rağmen, o tutuyor.

  Kredi Manny, Sid, Diego, Ellie, Crash ve Eddie, Şeftali, Louis, ve bütün çete dans sırasında "We Are Family".
  Döküm

      
  Manny gibi Ray Romano [4]
      
  Sid olarak John Leguizamo [4]
      
  Diego gibi Denis Leary [4]
      
  Ellie olarak Queen Latifah [4]
      
  Crash ile Seann William Scott, [4]
      
  Eddie Josh Peck [4]
      
  Kama Chris Scrat [5] gibi
      
  Scratte olarak Karen Disher [6]
      
  Peaches, Manny ve Ellie en genç kızı [4] olarak Keke Palmer
      
  Shira olarak Jennifer Lopez, bir kılıç dişli kedi (SMİLODON) Diego aşk ilgi ve Gutt mürettebatı bir parçası. [4]
      
  Kaptan Gutt, [4] tarih öncesi bir maymun (Gigantopithecus) ve ana antagonist [7] Peter Dinklage
      
  Büyükanne gibi Wanda Sykes, Sid, 80 yaşındaki büyükanne [4] [8]
      
  Onu [5] çok hoşlanıyor Louis Josh Gad, bir molehog ve Peaches 'en iyi arkadaşı,
      
  Ethan, bir Tüylü mamut Şeftali gibi Drake [4] çok hoşlanıyor
      
  Şaşılık olarak Aziz Ansari, tarih öncesi bir tavşan (Palaeolagus) ve Gutt mürettebatı [8] [9] bir parçası
      
  Steffie olarak Nicki Minaj, bir Tüylü mamut [10]      
  Ester Dean Sloth siren [11] gibi
      
  Raz gibi Wilson, Gutt mürettebatı bir parçası olan bir Avustralya prehistorik kanguru (Procoptodon) isyan [12] [8]
      
  Eunice gibi Joy Behar, Sid annesi [5] [13]
      
  Flynn gibi Nick Frost, Gutt mürettebatı [5] bir parçası olan 4.000 £ İngilizce fok [8]
      
  Katie olarak Heather Morris, bir Tüylü mamut [5] [14]
      
  Meghan olarak Ally Romano, bir Tüylü mamut
      
  Milton, Sid babası / Fabio tembellik olarak Alan Tudyk [5]
      
  Kunal Gupta, bir Bengali Badger (Chamitataxus) gibi Nayyar ve Gutt ekibi [9] parçası
      
  Silas olarak Alain Chabat, Gutt mürettebatı [5] [8] bir parçası olan Fransa'nın güneyinde bir Mavi ayaklı Bubi
      
  Mantar, Sid amcası Eddie "Piolin" Sotelo
      
  Marshall, Sid kardeşi [15] gibi Ben Gleib
      
  Salak gibi Jason Fricchione Çeşitli / dev / Crab / Sunucu
      
  Ariscratle olarak Patrick Stewart
      
  Buck olarak Simon Pegg (cameo)
      
  Yaratık gibi Christopher Campbell Çeşitli / siren
      
  Beaver, George Jacobs

  Sigara konuşan karakterler şunlardır:

      
  Boris, Gutt mürettebatı bir parçası olan bir prehistorik Yaban Domuzu (Metridiochoerus)
      
  Değerli, Granny en "hayali" ispermeçet balinası

  Jeremy Renner başlangıçta Kaptan Gutt seslendirmek için ayarlanmış, ancak bağlı Bourne Legacy zamanlama çatışmalara bıraktı ve Jennette McCurdy orijinal ses Peaches üzere kuruldu, ama nedeniyle iCarly üzerine odaklanmaya dışı bırakıldı. [Kaynak belirtilmeli]
  Üretim

  New York Times Blue Sky dördüncü bir film üzerinde çalışan ve sesli döküm ile müzakereleri idi bildirdi zaman netice ilk ayrıntıları 10 Ocak 2010, açıklandı. Fox daha sonra May 5, 2010, o Ice Age doğruladı:. Continental Drift 13 Temmuz 2012 tarihinde yayımlanan olacaktır [16]
  Bırakın

  Ice Age: Continental Drift Barselona CineEurope filmi distribütörlerin fuarda 20 Haziran 2012 tarihinde galası vardı [17] alenen Belçika, Mısır, Fransa, İsviçre ve Trinidad 27 Haziran 2012, prömiyeri, ve. ABD 13 Temmuz 2012 tarihinde yayımlanmıştır. [18] Filmin kısa animasyon filmi ile Maggie Simpson sahip Longest Daycare eşlik eder. [19] [20]
  Pazarlama

  Ice Age için bir promosyon olarak: Continental Drift, Fox filmi iki 3 dakikalık kısa bölümler yayınladı, [21] Scrat en Continental Crack-up ve Scrat en Continental Crack-up başlıklı Bölüm 2:. İlk bölümde 2010 yılında Gulliver'in Seyahatleri bağlı bir tiyatro açıklaması olarak prömiyeri, [22] ve iTunes Fragmanlar üzerine, 6 Ocak 2011 tarihinde on-line yayımlanmıştır. [22] ikinci bölümü 16 Kasım 2011 tarihinde yayımlanan, iTunes, [23] ve Alvin ve Sincaplar ile sinemalarda giriş yaptı: Chipwrecked [24] ikinci bölümünde, meşe palamudu ve Scrat sualtı peşinde ona açar süre ilk bölümü, Scrat eylemleri kıtaların bölünmüş yol gösterir. bir korsan gemisi.

  Film 24 Haziran'da düzenlenecek 2012 NASCAR Sprint Cup Serisi Toyota / Save Mart 350, 2012 Tomy Drissi tarafından tahrik Tommy Baldwin Racing # 10 araç yer aldı. [25]
  Resepsiyon
  Kritik yanıt

  Ice Age: Continental Drift eleştirmenlerden genellikle karışık eleştiriler aldı. İnceleme toplayıcı Rotten Tomatoes eleştirmenlerin 39% 117 yoruma 5.2/10 bir derece ortalama ile, filmin olumlu eleştiriler verdikleri raporlar. Uzlaşma açıklamada "Continental Drift 3D cazibe ve esprili slapstick anlar vardır, ama genellikle önceki filmlerde fikirleri geri içerik görünüyor.", Okur [26] 100 üst değerlendirme dışında normalize derecelendirmesi atar bir başka eleştiri toplayıcı, Metacritic, anaakım eleştirmenlerden, 28 yorum, ya dayanan 48 bir puan hesaplanır "Karışık veya ortalama." [27]

  The Hollywood Reporter Megan Lehmann söyledi: ". Bu tanıdık, yıpratıcı bir gevelemesi, ve mizah ilk ve en iyi Buz Devri incelik yoksun, ancak bazı görsel yaratıcı yüksek noktalar vardır" [28] Den yazma Simon Brew, Geek, tartışmalı Ice Age 4 franchise iyi ama, o da var değil sadece "söyleyerek, çok olumlu bir dört yıldızlı incelemesi verdi, biraz şaşırtıcı belki de (üzerinde dönüp bir franchise dördüncü bir film olduğunu verildi sıkı bir döngü), iyice iyice eğlenceli bir aile gişe rekortmeni oldu. "[29]
  Box office

  7 Ağustos 2012 itibariyle, filmin 731.053.056 $, dünya çapında toplam Kuzey Amerika'da 134.824.721 $, ve diğer ülkelerde 596.228.335 $, kazanmıştır. [2]

  Kuzey Amerika dışında, Ice Age 4 12 piyasalarında dolar 11 milyon iki gün (Çarşamba-Perşembe) açılışı vardı. [30] açılış hafta sonu (Pazar) aracılığıyla, bu 34 piyasalardan 80.300.000 $ ile ilk sırada yer aldı, açılış # hepsi 1. [31] [32] Film Nikaragua'da bir açılış günlük kaydı ve Guatemala'ya bir Perşembe-açılış rekorunu kırdı. Peru'da, ikinci en yüksek hasılat açılış gününde kazanılan ve bir animasyon film için en yüksek. Ayrıca [33] ve Fransa'da bir animasyon film ($ 4.5 milyon), Kolombiya için ikinci en yüksek hasılat açılış gününde elde, Arjantin ve Şili. [30] film seti açarak İsveç'te bir animasyon filmi için ilk gün rekoru -hafta sonu Arjantin, Kolombiya, Peru, Orta Amerika ve Şili'de herhangi bir film için kayıtları ve Norveç, İsveç, Ekvador ve Bolivya'da bir animasyon film için açılış-hafta sonu kayıtları. [34]

  Kuzey Amerika'da, filmin açılış 3 günlük hafta sonu açılış gününde 16.500.000 $ kazandı ve 46.600.000 $. Bu Dinozorlar (41.700.000 $), ve orijinal Ice Age (46.300.000 $) Dawn of açıklıklar daha yüksekti, ama çok Meltdown ($ 68 milyon) açılış hafta sonu arkasındaydı. [35]
  Buz Devri Blue Sky Studios tarafından yaratılan ve 20th Century Fox tarafından yayımlanan bir 2002 Amerikan bilgisayar-animasyon macera komedi filmi. Bu Carlos Saldanha ve Michael J. Wilson tarafından bir öyküden Chris Wedge tarafından yönetildi. Hikayesi olan ebeveynler için kaybolmuş bir insan bebeği dönmeye çalışan üç Paleolithical memeliler izler. Film Ray Romano, John Leguizamo, Denis Leary, ve Goran Višnjić canlandırıyor.

  Filmi çok olumlu eleştiriler ile bir araya geldi ve üç devam filmi, Buz Devri ile başlayan bir dizi, bir gişe başarısı oldu: Meltdown Buz Devri: Dinozorların Şafağı, ve Ice Age: Continental Drift.
  Içindekiler
   
  [Hide]

      
  1 Arsa
          
  1.1 Scrat subplot
      
  2 Oyuncular
      
  3 Resepsiyonu
          
  3.1 Kritik resepsiyon
          
  3.2 Box office
      
  4. Üretim ve geliştirme
      
  5 video oyunu
      
  6 Sekeller
      
  7 Referanslar
      
  8 Dış bağlantılar

  Arsa

  Filmde, ödüllü palamudu saklamak için bir yer bulmak için çalışıyor bir kılıç dişli sincap (Scrat olarak da bilinir) ile başlar. O zemine vurun onu çalışır gibi Sonunda, o büyük bir çığ kapalı kilometrelerce ve setleri için uzanan zemin büyük bir çatlak neden olur. O ancak kaçar, ama kendisi tarih öncesi hayvan sürüsü tarafından bastı bulur. Hayvanlar güneye geçerek buz çağı önlemek için çalışıyoruz. Sid, ailesi tarafından geride bırakılan bir beceriksiz Megalonyx tembellik, o kızdırdı iki Brontops saldırısına uğradı. Sid yakında Manfred ("Manny"), onları savaşan bir ajite mamut tarafından kaydedilir. Yalnız ve korumasız olmak isteyen değil, Sid, Manny izler. Bu arada, Soto, bir SMİLODON gurur lideri baş bebek oğlu, Roshan, canlı yiyerek insanlarda bir grup intikam istiyor. Soto, insan kampına bir baskın yol Soto teğmeni, Diego tarafından köşeye zaman zarfında Roshan annesi bir şelaleden aşağı dinlenme ve atlar ayrılır. Başarısızlığına için, Diego bebek bulmak ve almak için gönderilir.

  Sid, Manny ve nokta Roshan ve göl kenarında annesi, ona dalma hayatta sahip. Anne sadece o kaybolmadan önce Manny için bebeği güvenecek kadar gücü vardır. Sid tarafından çok ikna sonra, Roshan ("Pinky" lakaplı) dönmeye karar ama insan yerleşimlerinin ulaştıklarında, onu terk bulabilirsiniz. Onu insanların takip ederek yardımcı izin çifti ikna Diego ile buluşuyor. Diego gizlice bir pusu için çantasını onları önde gelen on dört seyahat. Yolda küçük maceralar yerken, onlar Sid ve Diego Manny geçmiş ve karısı ve oğlu Manny alaycı bir yalnız adam bırakarak, öldürüldüğü bir insan, onun bir önceki etkileşimleri hakkında bilgi bir mağaraya ulaşır. Sid yakalayabildiği her türlü evrimi gösteren bir ekran üzerinde gelir ise bir kerede grubu, buz içinde donmuş bir uçan geçer.

  Filmin sonunda, Diego, Manny ve Sid savaş Soto en paketi ve kısa bir mücadele ensues. Soto Manny üzerinde öldürmek için kapatır gibi, Diego sıçradığı ve bu süreç içinde yaralar Diego Soto, durur. Manny, intikam içinde, birkaç keskin buz sarkıtları Soto üzerine düşmesine neden onu öldürmek, bir kaya duvarda, içine Soto bayıltır. Manny, Sid onun kabilesine bebek dönmek için yönetmek ve grup sıcak iklimlere kapalı kafa başlar Diego, onları biraraya gelmiş.
  Scrat subplot

  Scrat sincap sevgili palamudu gömmek çok komik denemeler yapıyor bir subplot vardır. Onun talihsizlikler de bir yangın ile palamut rahatlatmak çalışırken, yıldırım çarpması çok büyük bir buzul, tarafından kovalanan, ama çok uzun kavurma, bir büyük patlamış mısır çekirdeğin içine dönmesine neden ve sonunda birlikte bir icecub dondurulmuş alıyorum alıyorum Onun kadar somun aranılır. Sonsöz olarak, 20.000 yıl sonra (mevcut), Scrat tropikal bir adanın kıyısında kadar yıkar bir buz küpü içinde dondurulur. Güneş yavaş yavaş hayata geri Scrat getirerek, küp erir ama onun erişemeyeceği yeni çıktı palamut, gelgit tarafından uzak yıkandıktan biter. Scrat sonra öfke buz küpü dışarı patlar ve bir hindistan cevizi damla bir ağaç, üzerinde tekrar tekrar başını vurur. Dev bir meşe palamudu olarak inanmak, Scrat öfkesi hemen bulmak bu yeni de sevinçle döner. O, onun diğer meşe palamudu ile birlikte daha önce olduğu gibi zemin içine paketi çalışır, ancak süreç içinde zaman Scrat açılış sahnesi yansıtma, bir volkanın tarafı yukarı yolunda yapar ve patlak neden yere büyük bir çatlak oluşturdukları bir meşe palamudu ile buz bir ara neden olur.
  Döküm
  Ana madde: Buz Devri karakterleri listesi

  Karakterlerin hepsi tarih öncesi hayvanlar vardır. Hayvanlarla konuşma ve birbirlerini anlamak ve ünlü aktörlerin çeşitli dile getiriyorlar yapabilirsiniz. Tarih öncesi hayatın birçok film gibi süreler kuralları aslında aynı süreler veya aynı coğrafi bölgelerde yaşayan hiçbir filme gösterilen türlerin çoğu gibi, çok gevşek geçerlidir.

      
  Manfred "Manny", bir Tüylü mamut, Ray Romano tarafından seslendirildi
      
  Diego, bir SMİLODON, Denis Leary tarafından seslendirildi
      
  Sid, dev bir zemin tembellik, John Leguizamo tarafından seslendirildi
      
  Scrat, bir "kılıç dişli" sincap, Chris Wedge tarafından seslendirildi
      
  Soto, bir SMİLODON, Goran Višnjić tarafından seslendirildi
      
  Zeke, bir SMİLODON, Jack Black tarafından seslendirildi
      
  Oscar, bir SMİLODON, Diedrich Bader tarafından seslendirildi
      
  Alan Tudyk tarafından seslendirilen Lenny, bir Homotherium,
      
  Carl, bir Brontops, Cedric the Entertainer tarafından seslendirildi
      
  Frank, bir Brontops, Stephen Root tarafından seslendirildi
      
  Rachel, bir kadın tembellik, Jane Krakowski tarafından seslendirildi
      
  Jennifer, bir kadın tembellik, Lorri Bagley tarafından seslendirildi

  Resepsiyon
  Kritik resepsiyon

  Ice Age 15 Mart 2002 tarihinde tiyatro karışmakta ve 164 yorum dışında, film incelemesi toplayıcı Rotten Tomatoes üzerinde% 77 onay derece aldı. [1] Benzer sitesi Metacritic 31 yorum dışarı% 60 bir skor vardı. [2 oldu ]

  Film "Animasyon" tarz AFI en iyi 10 10 aday gösterildi. [3]
  Box office

  Film 46.300.000 $ açılış hafta sonu, genellikle yaz sezonu kadar görülmemiş sayıda ve öncesinde yaklaşık 30 milyon dolarlık Fox'un en iyimser projeksiyon yolu vardı. Buz Devri Bir Mart açılış (ilk devam filmi, Ice Age tarafından 2006 yılında aştı: The Meltdown) rekorunu kırdı ve bir animasyon filmi-sonra Monsters, Inc (62.600.000 $) ve Oyuncak için her zamankinden daha sonra-üçüncü en iyi açılış oldu Story 2 (57.400.000 $). [4] Buz Devri kendi iç gişe anda Kuzey Amerika ve 8. dünya çapında en iyi 2002 9. yüksek brüt olarak, 383.257.136 $ milyon dünya çapında 176.387.405 $ milyon ile çalıştırın ve hasılat bitirdi. [5]
  Üretim ve geliştirme

  Filmin Don Bluth ve Gary Goldman tarafından yönlendirildiği anlaşılan aslen, ve Fox Animation Studios tarafından geleneksel animasyon üretilen, ama CGI animasyon yükselişi ve Titan AE başarısızlığı Fox'un geleneksel animasyon bölümü tahrip edildi; dolayısıyla, Bluth ve Goldman görevlerini transfer Fox CGI bölümü Blue Sky Chris Wedge ve Carlos Saldanha için.
  Video oyunu
  Ana madde: Ice Age (video oyunu)

  Bir video oyunu tie-in Game Boy Advance için Ubisoft tarafından yayınlanan, ve kötü eleştiriler aldı. [6] [7] edildi
  Sekeller

      
  Ice Age: The Meltdown 31 Mart 2006 tarihinde yayımlanmıştır. Film, bir baraj erime odaklanır (nedeniyle, Sid ilk filmi, küresel ısınmanın sonunda dediği gibi) ve yaklaşan sel.
      
  Buz Devri: Dinozorların Şafağı 1 Temmuz 2009 tarihinde yayımlanmıştır. Film yeraltı farkedilecekleri dinozorlar üzerine odaklanıyor.
      
  Ice Age: Continental Drift 13 Temmuz 2012 yılında yayımlanmıştır. Film yeryüzündeki kıtaların kayması odaklanır.

  Etiketler: Buz Devri - Kıtalar Ayrılıyor filmi izle, Buz Devri - Kıtalar Ayrılıyor tek part izle, Buz Devri - Kıtalar Ayrılıyor seyret, Buz Devri - Kıtalar Ayrılıyor full indirmeden izle, Buz Devri - Kıtalar Ayrılıyor online izle, Buz Devri - Kıtalar Ayrılıyor film seyret, Buz Devri - Kıtalar Ayrılıyor otomatik geçiş, Buz Devri - Kıtalar Ayrılıyor online sinema seyret, Buz Devri - Kıtalar Ayrılıyor türkçe dublaj full izle, Buz Devri - Kıtalar Ayrılıyor izle, Buz Devri - Kıtalar Ayrılıyor film izle, Buz Devri - Kıtalar Ayrılıyor sinema seyret
 • Burak Burak Diyorki; 2 yıl önce en iyi animasyon filmi izlemeyen arkadaşlar kaçırmasın
 • ali yazıcı ali yazıcı Diyorki; 2 yıl önce buz devrinin bu filmide diğerleri gibi komik iyi zaman geçirmek isteyen herkese gözü kapalı tavsiye ederim
 • hakan aru hakan aru Diyorki; 2 yıl önce bu seriye bayılıyorum. teşekkür ederim paylaşım için
 • Öbür Dünyadan Gelen Canavarlar – Frankenweenie Türkçe Dublaj izle Türkçe Dublaj6.7Öbür Dünyadan Gelen Canavarlar – Frankenweenie Türkçe Dublaj izleTek uğraşı bilim olan küçük çocuk asosyal hayata sahipken bir gün bir bilim ödevi ile hayatı değişecektir, babası sosyal olabilmesi için bezbol oynuna götürür oyun sıras...Öbür Dünyadan Gelen Canavarlar – Frankenweenie Türkçe Dublaj izle Türçe Dublaj izle
 • Küçük Kuşlar İzle Altyazılı5.7Küçük Kuşlar İzleİki dünyayı umursamaz kız kardeş yaşadıkları gece kondu şehrinde oldukça mutsuz ve genç olmamalrının verdiği heycan ile sevdikleri gençler ile losangelsa kaçaya kara verirler, fakat sevgililer...Küçük Kuşlar İzle Altyazılı izle
 • Süper Köpek Online HD Tek Part Full Türkçe Dublaj Film İzle HDdirekizle.com Türkçe Dublaj5.6Süper Köpek Online HD Tek Part Full Türkçe Dublaj Film İzle HDdirekizle.comAraştırma yapılan bir lavabatuvarda yalnışlıkla kaza sonucu köpek üzerinde etkisi olacak bir olay olur, artık sınırsız ve üstün güçlere sahip bu köpek süper köpek olur. Online H...Süper Köpek Online HD Tek Part Full Türkçe Dublaj Film İzle HDdirekizle.com Türçe Dublaj izle
 • Dövüşcü & The Fighter Türkçe Dublaj7,8Dövüşcü & The Fighterkardeş ilişkileri, suç gibi konuların yoğunluğunda bir boksörün zirveye tırmanışını konu alan film aksiyon dolu dakikalar sunuyor. HDdirekizle.com iyi seyirler dilerDövüşcü & The Fighter Türçe Dublaj izle
 • Beverly Hills Çuvava 2 Online HD Tek Part Full Türkçe Dublaj Film İzle HDdirekizle.com Türkçe Dublaj6.2Beverly Hills Çuvava 2 Online HD Tek Part Full Türkçe Dublaj Film İzle HDdirekizle.comKonuşan çuvava hiilsler ailesi bu bölümde evlenmiş ve çok tatlı çuvavaları olmuştur, fakat bebek bakmak öğle sandıları kadar kolay olmıyacaktır, yavruları ile sürekli ilgilenmeye &cced...Beverly Hills Çuvava 2 Online HD Tek Part Full Türkçe Dublaj Film İzle HDdirekizle.com Türçe Dublaj izle
 • The Paperboy Altyazılı5,9The PaperboyFilm bir muhaberin kardeşiyle birlikte idam günlerini bekleyen bir mahkumun adını temize çıkarma arayışını anlatmaktadır. Gizemli bir kadının mahkuma gönderdiği mektup olayları muhabirin lehine çevirec...The Paperboy Altyazılı izle
 • John Q Türkçe Dublaj7.1John QJohn Q (Denzel Washington) bir fabrikada çalışan bir işçi olarak sıradan bir gün aniden maç sırasında rahatsızlandığını oğlu Mike öğrenir. Zaman haber bu yaklaşım yok edilir. Üç kez ...John Q Türçe Dublaj izle
 • Gri Kurt & The Grey Wolf Türkçe DublajGri Kurt & The Grey WolfFilmin Özeti: Alaska'da petrol işçileri kurulu bir uçuş ev bir ekip, ancak onlar bir fırtına ve uçak çöker çapraz. Sadece yedi işçi vahşi doğada hayatta kalmak ve işç...Gri Kurt & The Grey Wolf Türçe Dublaj izle

ikonSİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

ikonKATEGORİLER

ikonSİNEMA HABERLERİ